Odraz. Salto. A je pryč! Parkour frčí

Realizace
7.
Srpen
2019

Z překážek se stávají výzvy k překonání

Psali o nás: deník Metro

Z překážek se tady stávají výzvy k překonání. Lavičky, zábradlí i domy slouží jako místa odrazu a dopadu. Moderní pouliční sport s akrobatickými prvky se jmenuje parkour a raketově přitahuje děti i teenagery. Podporu jejich rozvoje nabízejí nově vznikající parkourové parky, které se ve městech a obcích zároveň stávají prevencí proti vandalismu.

Rozběhne se a lehce vyskočí na zábradlí. Odraz! Salto přes hlavu. Chodidly se na moment dotkne lavičky. Hop. Parakotoulem proletí po zemi a zmizí přeskokem za zdí. V akci je efektivně zapojeno celé tělo i všechny smysly. Dané základní prvky se plynule střídají s improvizací. Adrenalin. Kreativita. Radost. Uvolnění. Bez soutěžení. Zapojují se kluci i holky, s oblibou natáčejí svoje akční “tríčky” na internet s hesly:Uč se létat!” nebo “Buď jako nindža!

Milionová shlédnutí mají videa těch nejlepších. Pozor, je důležité neplést si živelný sport se stejnojmenným parkourem, při kterém závodníci jezdí na koni – jako dcera nejbohatšího Čecha Petra Kellnera. Tento parkour je pro každého a v mnoha městech u nás už vznikají specializovaná centra. Zakládají se parkourové kroužky, které shánějí lektory. Workshopy se odehrávají alespoň provizorně ve školních tělocvičnách. Letní tábory zaměřené na parkour jsou obsazené.

Jak využít potenciál rostoucího trendu? Venkovní workoutové parky na to nestačí, vznikají i tréninkové plochy pro parkour.

Pro bezpečné začátky i pokročilý funkční trénink parkouru navrhujeme a dodáváme stavebnicové systémy v kombinaci kovu a polyetylenu s protiskluzovou úpravou,” říká přední český výrobce COLMEX, který svými venkovními fitness parky vrací život a pohyb do veřejného prostoru už od roku 2010. Jeho základní komplety pro parkour jsou tři metry vysoké a dlouhé i deset metrů.

Celý článek si přečtete na:

https://e.metro.cz/default.aspx?d=29.07.2019&e=ME-PRAHA#strana=8

Parkour je naše žhavá novinka, koukněte na produkty/parkour, stojí to za to!

 

 

 

3 vlastnosti, které oceníte

Rychlost

Vše máme skladem. Takže pokud jste připraveni, pak my také. Nové hřiště bude třeba do týdne.

Zkušenost

Máme za sebou téměř 2000 realizací. Nejvíc ze všech. Takže dobře víme, jak postavit hřiště podle vašich potřeb.

Podpora

Poradíme vám s kombinacemi strojů, půjčíme je na testování, vypracujeme projekt i 3D vizualizaci.