Jezdí tam týpci z posiloven i celé rodiny

Realizace
7.
Květen
2021

Proč cestuje chlap s fousy a tetováním na rukách ze Znojma na vesnické hřiště do Únanova? Kvůli posilovacím strojům se zátěží, které v žádném jiném fitparku široko daleko nejsou!  Důvodů k návštěvě venkovního sportovního centra v Únanově je ale víc…

Byla to skládka, teď je na jejím místě díky prozíravému starostovi unikátní centrum sportovního vyžití, kam se sjíždí spokojení nadšenci z širokého okolí. V jihomoravském Únanově totiž mají opravdu výjimečné hřiště, které se hned tak někde nevidí. Zabaví se tu a zasportují si všechny generace, a tak sem vyráží celé rodiny, ale i sportovci, kteří na taková hřiště obvykle nechodí.

Jak to celé vzniklo

To, co je v Česku spíše vzácné a většinou doménou velkých měst, se ve světě běžně vidí skoro v každé vesnici. Po venkovních cvičištích starosta pokukoval vždycky a říkal si, že by jedno takové mohlo být i v Únanově. Myšlenka vzniku venkovního sportoviště, které by se stalo oblíbeným centrem sportovního vyžití, přispívalo ke zdravému životnímu stylu a zároveň umožňovalo setkávání při společné pohybové aktivitě, se rodila několik let. Na jaře 2018 starosta zpracoval podklady a představil návrh radě obce, na podzim 2020 předali zástupci Únanova oficiálně hřiště k užívání veřejnosti.

Posilovací stroje se zátěží. Nastavitelná zátěž až 50 Kg v závaží a dalších 20 Kg konstrukce.

Nápady hasičů, učitelů, maminek…

Není divu, že se vesnické multifunkční hřiště stalo tak oblíbeným místem, když vzniklo ve spolupráci s obyvateli Únanova. Hasiči, fotbalisté a další sportovci starostovi potvrdili, že venkovní sportoviště je skvělý nápad, že ho určitě budou využívat při tréninku, ale chtěli by tam i stroje na posilování. Zástupci školy navrhli přidat zase něco pro školáky, protože nemají kde venku cvičit. Maminky doporučovaly také něco pro puberťáky i malé děti a starší spoluobčané přišli s žádostí o doplnění areálu o senior prvky.

Multifunkční hřiště

Workoutová sestava z nerezového materiálu, obložená teakovým dřevem a několik typů nerezových fitness strojů.

A co tady mají?

Venkovní sportoviště v Únanově je vybavené workoutovou sestavou s boxovacím pytlem pro dospělé, parkourovou sestavou pro dospívající mládež, ale také fitness stroji pro nejstarší obyvatele a posilovacími stroji se zátěží, které patří k nejnovějšímu vybavení venkovních posiloven. Cvičební zařízení jsou z nerez materiálu s obložením v teaku, jejichž dodavatetel jsme byli my, Colmex.

Areál je nasvícený a nabízí i lanovou sestavu a lezeckou stěnu se skluzavkou pro děti, zastřešený altán a také tekoucí vodu. Zkrátka, každý si tu přijde na své a užije si nejmodernější komfort cvičení venku.


Oslovte Vašeho starostu! I u vás můžete cvičit venku a společně. Pošlete mu odkaz na tento článek a vyslovte své přání: Chceme to taky!

Workoutová sestava WOS W, Únanov.

Večerní cvičení na workoutové sestavě v Únanově.

 

3 vlastnosti, které oceníte

Rychlost

Vše máme skladem. Takže pokud jste připraveni, pak my také. Nové hřiště bude třeba do týdne.

Zkušenost

Máme za sebou přes 2500 realizací. Nejvíc ze všech. Takže dobře víme, jak postavit hřiště podle vašich potřeb.

Podpora

Poradíme vám s kombinacemi strojů, půjčíme je na testování, vypracujeme projekt i 3D vizualizaci.