Fitness hřiště – Sanatorium EDEL, Zlaté Hory


GPS: 50.2514077206, 17.3911771775

Materiál: Nerez

Fitness hřiště – Sanatorium EDEL, Zlaté Hory

Teplo si teda představujeme jinak. 7°C je hluboko pod hranicí toho, co běžný člověk pokládá za příjemnou pokojovou teplotu. Proplétáme se 1600 metry chodeb starého důlního díla ve Zlatých Horách u hranic s Polskem. Není to tak dávno, co tady horníci z nitra země dolovali zlato. Dnes se to ale všude kolem nás hemží dětmi.

Jsou tady na speleoterapii, která jim pomáhá vypořádat se s respiračními potížemi a alergiemi.

Každý den tráví děti ze Sanatoria EDEL zhruba tři hodiny v chodbách 93 metrů pod zemí. Hrají tam volejbal, kuželky či stolní tenis. Cvičí, malují si nebo jen odpočívají. A blahodárný “jeskynní” vzduch mezitím proudí do jejich plic.

Ano, pro zdraví dětí je speleoterapie skvělá. Jenže při 98% vlhkosti jim úplně zrezivěly všechny fitness stroje a šlapací kola – jedna z jejich oblíbených kratochvílí. A pan ředitel Svozil už odmítl pořizovat co dva roky nové vybavení:

Naše stroje už byly totálně zrezivělé a pro děti nepoužitelné. Tak jsem hledal alternativu, která obstojí při vysoké vlhkosti v podzemí. Představoval jsem si něco z nerezu a divil jsem se, že na českém trhu nabízí fitness stroje z toho materiálu jediná firma. Oslovil jsem tedy společnost Colmex a ta nejenže nám dodala odolné rehabilitační stroje z nerezové konstrukce. Ale ještě je vyrobili na míru v dětských rozměrech. Děti už jim nějaký čas dávají při speleoterapii co proto a jak to vypadá, ještě dlouho budou.

 

 

Zpět na realizace

Za posledních osm let jsme toho stihli opravdu hodně. Začali jsme vyrábět vlastní stroje v ČR. Máme své vývojové oddělení. Na našich strojích se cvičí po celé Evropě. Ale to, že taky pomáhají s léčbou pooperačních stavů nebo respiračních onemocnění, to je ta krásná třešinka na dortu – potvrzení, že má naše práce smysl.

V zahradě sanatoria EDEL jsme již v r. 2013 nainstalovali naše fitness stroje řady CX pro venkovní cvičení dětí a v r. 2018 jsme navázali nerezovou řadou CE.  Jde o fitness stroje upravené na dětskou velikost a vyrobené z nerezového materiálu. Zkušenosti potvrzují, že takové stroje vydrží skutečně náročné podmínky, drsné zacházení a především zvládnou odolat vlhkosti, která je nezbytná pro úspěšnou léčbu dětí.

 

3 vlastnosti, které oceníte

Rychlost

Vše máme skladem. Takže pokud jste připraveni, pak my také. Nové hřiště bude třeba do týdne.

Zkušenost

Máme za sebou téměř 2000 realizací. Nejvíc ze všech. Takže dobře víme, jak postavit hřiště podle vašich potřeb.

Podpora

Poradíme vám s kombinacemi strojů, půjčíme je na testování, vypracujeme projekt i 3D vizualizaci.