Přivítejte jaro na talíři

Rady / Cviky / Inspirace
7.
Únor
2019

Dostává se vám po několika pěkných dnech pod kůži příjemné teplé jarní počasí, se kterým jde ruku v ruce i dobrá nálada? A tak nějak také chuť začít letošní jaro svěže a zdravě? Poradíme vám, jak si jaro u jídelního stolu užít se vším všudy, a ještě udělat něco pro své zdraví. K jarnímu období nastartování organizmu patří.    

Přivítejte jaro na talíři

Není nic lepšího než si jarní atmosféru navodit i u sluníčkem prozářeného jídelního stolu. Pojďte se s námi podívat na tři zaručené jarní recepty, které vám kromě pořádné dávky vitamínů vlijí do žil také pocit svěžesti a nových začátků.

Ředkvičkový salát

Ředkvičky jsou dozajista jednou z nejtypičtějších jarních potravin, ze kterých připravíte lahodný salátek během několika minut. Jak tedy na to? Svazek ředkviček očistíme a nastrouháme na hrubém struhadle. K nastrouhaným ředkvičkám přidáme lžíci zakysané smetany, osolíme a opepříme. Tento jednoduchý, a přitom vynikající jarní salát můžeme podávat s celozrnným chlebem nebo opečeným toastem.

Pomazánka s pažitkou

Mezi první bylinky, které se začnou s přicházejícím jarem zelenat patří pažitka. Její pěstování nestojí skoro žádné úsilí, jelikož roste tak trochu jako plevel, a proto pokud máte možnost, tak neváhejte a začněte pažitku pěstovat, ať již na zahrádce nebo v květináči na balkoně, určitě to stojí za to. Ale teď už k receptu na skvělou pomazánku. Větší svazek pažitky nakrájíme nadrobno a smícháme s polotučným tvarohem, osolíme, opepříme a vidličkou vyšleháme. Podávat můžeme s rozpečenou bagetkou nebo čerstvým pečivem.

Okurkové pohlazení

Salátové okurky jsou symbolem očisty a zdravého stravování, proto neodmyslitelně patří i k jarnímu nastartování organismu. Salátovou okurku i se slupkou nastrouháme na hrubém struhadle, osolíme, opepříme a smícháme se zakysanou smetanou. Necháme chvíli odležet a poté již podáváme spolu s křupavými toasty.

I když je strava základ zdraví, bez pohybu to správné nastavení nepůjde. Pro aktivní pohyb venku lze jenom doporučit cvičení ve fitness parku na fitness strojích. Fitparků je v Česku nespočet a pokud přeci jenom o žádném nevíte, tak se podívejte na www.colmex.cz/mapa-realizaci/, a ten správný park ve vašem okolí si najděte. Takže chleba s pomazánkou s pažitkou s sebou a přivítejte jaro!

3 vlastnosti, které oceníte

Rychlost

Vše máme skladem. Takže pokud jste připraveni, pak my také. Nové hřiště bude třeba do týdne.

Zkušenost

Máme za sebou téměř 2000 realizací. Nejvíc ze všech. Takže dobře víme, jak postavit hřiště podle vašich potřeb.

Podpora

Poradíme vám s kombinacemi strojů, půjčíme je na testování, vypracujeme projekt i 3D vizualizaci.