Jak zvětšit sílu?

Rady / Cviky / Inspirace
7.
Únor
2019

Vaše cíle ve cvičení na street workoutové sestavě mohou nabývat nejrůznějších podob. Kromě svalových přírůstků nebo snahy o shození přebytečných kil bývá častým požadavkem také navýšení silových výkonů. V případě, že patříte mezi jedince s těmito cíli, připravili jsme pro vás základní rady, kterými byste se měli řídit.

V jaké intenzitě cvičit?

Obvykle platí, že pokud se nacházíte v období, kdy je vašim hlavním cílem v posilovně zvedání vašich silových výkonů, musíte velmi opatrně nakládat s tréninkovou intenzitou. Pokud budete podávat těžké silové výkony vícekrát za sebou, pravděpodobně to bude mít pro vaše tělo velmi neblahé následky. Za prvé tím budete hazardovat se svým zdravím a za druhé po čase zákonitě bude klesat i vaše výkonnost a místo chtěného navýšení výkonů se začnete pozvolna propadat z důvodu nedostatku odpočinku.

I 3× týdně může být dostatek

Proto je vhodné správné nastavení tréninkového plánu s účelem nárůstu síly konzultovat s profesionálním trenérem. Nečekejte však, že budete posilovat v této fázi velmi často. Intenzita silového tréninku může začínat již na třech tréninkových dnech za týden. Počty sérií a opakování pak budou velmi variabilní, ale obvykle se v silové přípravě počítá s menším počtem vykonaných opakování právě s vysokou váhou. Může se tedy jednat například o 3-5 tvrdých silových provedení daného cviku.

Strava a regenerace jako základ i pro zvýšení síly

Stejně jako v redukční dietě i v období silového tréninku musíte perfektně dodržovat zásady vyvážené stravy. Na vaše tělo je v posilovně během náročných silových tréninků kladen extrémní nárok, a pokud nebudete přijímat dostatečné množství energie z jídla, může to pro vás mít velmi neblahé následky. Ruku v ruce s tím jde samozřejmě také nutnost dostatečné regenerace ve formě odpočinkových aktivit a také spánku.

3 vlastnosti, které oceníte

Rychlost

Vše máme skladem. Takže pokud jste připraveni, pak my také. Nové hřiště bude třeba do týdne.

Zkušenost

Máme za sebou téměř 2000 realizací. Nejvíc ze všech. Takže dobře víme, jak postavit hřiště podle vašich potřeb.

Podpora

Poradíme vám s kombinacemi strojů, půjčíme je na testování, vypracujeme projekt i 3D vizualizaci.