Jak lze využít agility hřiště

Rady / Cviky / Inspirace
8.
Srpen
2019

Sportujeme se svým psem – agility

Kdo ho může provozovat? Jak je náročný? O co se vůbec jedná?

Agility je týmový sport, kdy psovod a pes společně překonávají nástrahy parkuru. Většina lidí si v tomto případě představí koňský parkur – nejsou daleko od pravdy. Agility parkur se skládá z několika typů překážek: skokových, zónových a probíhacích. Mezi ně se řadí klasické skokové překážky, dvojskok nebo například zeď, dále kladina, „áčko,“ houpačka a v neposlední řadě pevný tunel, látkový tunel či slalom. Pes tyto překážky zdolává dle navigace psovoda.

V agility se pořádají klasické závody nebo závody vyšší mety – od mistrovství ČR, přes mistrovství Evropy až po mistrovství světa. To ovšem neznamená, že by člověk se svým pejskem nemohl provozovat tento sport jen tak pro zábavu. Pokud zrovna nesměřujete na nejvyšší metu, můžete agility dělat v podstatě s jakýmkoliv psem, kterého to bude bavit. To platí i o člověku, věk není omezením.

 

Něco málo o závodění

Závodit se svým mazlíčkem můžete až od 18 měsíců, s výkonnostním průkazem. Do tohoto průkazu se zapisují výsledky závodů.

Závody se dělí na 3 druhy – agility, jumping, zkoušky (A1, A2, A3).

Agility

Závod pro všechny výkonnostní kategorie, který obsahuje všechny druhy překážek (skokové, zónové, probíhací).

Jumping

Závod pro všechny výkonnostní kategorie, který obsahuje pouze skokové a probíhací překážky. Právě tyto prvky jsou základem našich Colmex agility hřišť a můžete na nich bez omezení trénovat. Majiteli hřišť jsou většinou obce a jejich využívání je zdarma.

Zkoušky

A1 – obsahuje veškeré překážky, parkur je pro začínající týmy.

A2 – obsahuje veškeré překážky, parkur je pro týmy, které v předešlé výkonnostní kategorii splnily určené podmínky pro postup.

A3 – obsahuje veškeré překážky, týmy, které se dostaly do této kategorie automaticky, dostávají A3 titul, který je možný používat před jménem psa. Po úspěšném splnění kategorie A3 pes získává doživotní titul A3Ch (A3 Champion).

 

Nejjednodušší způsob, jak s pejskem začít trénovat je najít si Oblastní Skupinu Agility ve vašem okolí, kde se vás určitě rádi ujmou.

 

Překážky skokové

 

 

 

 

3 vlastnosti, které oceníte

Rychlost

Vše máme skladem. Takže pokud jste připraveni, pak my také. Nové hřiště bude třeba do týdne.

Zkušenost

Máme za sebou téměř 1870 realizací. Nejvíc ze všech. Takže dobře víme, jak postavit hřiště podle vašich potřeb.

Podpora

Poradíme vám s kombinacemi strojů, půjčíme je na testování, vypracujeme projekt i 3D vizualizaci.